EN
DE
FA

ارتعاش

بدن، که در گذشته سرنوشت یک شخص و هویت نامحسوس او را شکل می‌داد، امروزه گزاره‌ای است که همواره می‌توان به آن طراوت و ظرافت و تازگی بخشید. شاید به همین دلیل است که همواره از بدن خود انتظار داریم به ‌بهترین‌ وجه عمل کند و استقامت و جوانی جاودانه داشته باشد.
با این فرض که بدن انسان هارمونی‌پذیر و ریتم‌دار است، ‌می‌توان چنین تصور کرد که بدن ما نوعی ارکستر است و چوب این ارکستر همان آچار‌صداست که، به‌یاریِ آن، اعضای مختلف بدن طوری هدایت می‌شوند تا به اندازۀ ارتعاش مطلوب خود درآیند و از این طریق به ساماندهی و هم‌آهنگی رسند

آچارصدادرمانی برای رفع

استرس
افسردگی
اختلالات خواب
ضعفِ تمرکز
خستگی و کوفتگی
ترس و خشم
دردهای مزمن و‌ حاد
اختلالات اعضای داخلی
فشار خون
پارکینسون
سکته/آسیب مغزی
تومور
اختلالات شنوایی
بیش‌فعالی

آچارصدادرمانی چیست؟

 آچارصدادرمانی؛ روشی درمانی، با قابلیت لرزانش آکوستیکی، برای نیروبخشی است که با استفاده از ارتعاش آچارصداهای معیّن، به هماهنگ‌سازی دوباره، رهایی از اختلالات و سامان‌دهی میدان انرژی بدن کمک می‌کند.

عملکرد سلولی آچار‌صدا‌درمانی
 بدن انسان حدوداً از هفتاد درصد آب تشکیل شده است. آبْ ارتعاشات را چهاربرابر سریع‌تر منتقل مى‌کند. در بدن، ارتعاشات آچار‌صدا جذب می‌شوند و انسدادهای شدید را می‌گشایند. هر سلول بدن درنتیجۀ این ارتعاشات به‌آرامی ماساژ داده می‌شود و اصطلاحاً کوک می‌شود.
تحقیقات علمی نشان داده‌اند که لرزش منتقل‌شده از آچار‌صدا به سلول‌های عصبی و سلول‌های لایۀ درون‌رگی و سلول‌های ایمنی باعث تحریک مادۀ نیتریک‌اُکسید می‌شود که تأثیری حیاتی بر وضعیت سلامت ما دارد

.

آچار‌صدا چگونه ابزاری است؟

آچار‌صدا ابزاری از فولاد ضدّزنگ یا کریستال، با خلوص صوتی، بدنۀ مقاوم، دورۀ نوسان طولانی، و با فرکانس‌های مختلف است. آچار‌صدا ابزاری دقیق است که امکان سامان‌دهیِ داخلیِ ما را با ایجاد فرکانسِ رزونانس فراهم می‌آورد.
«آچارصدا» برگردانِ فارسیِ ابداعیِ من برای واژهٔ فرانسویِ دیاپازون و انگلیسیِ تیونینگ‌‌فُرک است که ترجمهٔ تحت‌اللفظی آن «چنگال تنظیم» می‌شود.
درست است که عمدتاً از این ابزار در علوم مختلف برای تنظیم و سنجش صدا استفاده می‌شود، اما با در نظر گرفتن کاربرد این ابزار در صدادرمانی، مناسبت‌تر دیدم به‌جای واژهٔ چنگال که به شکل و شمایل این ابزار اشاره دارد (اُپتیک) و نه کارکرد آن (پِرَکتیک)، از کلمهٔ آچار استفاده کنم و تیونینگ‌‌ را هم معادل صدا انتخاب کنم که روی‌هم‌رفته شد آچارصدا.

تأثیراتِ آچار‌صدا‌درمانی 

آچار‌صداهای مرتعش در نزدیکی گوش، توازن و سامان‌دهیِ متابولیسم کل اعضای بدن را که در ارتباط مستقیم با عصب ‌شنوایی‌اند، تسریع می‌بخشد

پژوهش‌ها اثبات کرده‌اند که آچار‌صدا‌درمانی را می‌توان، از سویی، به‌منظور کاهش نگرانی و اضطراب و ایجاد توازن در دستگاه عصبی و، از سوی دیگر، برای افزایش میزان تمرکز و مقدار خواب عمیق و به‌قصد پیش‌گیری از هم‌ایستاییِ یاخته‌ها به‌کار گرفت؛ همچنین آچار‌صداهای مختلف بر ریتم‌های بیولوژیکی یا ساعت بیولوژیکی ما تأثیر می‌گذارند و اجازه می‌دهند ما با چرخه‌های طبیعی هماهنگ شویم

آچارصداهای امواج مغزی

 پژوهش‌ها نشان می‌دهند که مغز انسان در شبانه‌روز دائماً بین حالت‌های مختلف آگاهیِ دِلتا، تِتا، آلفا، و بِتا در رفت‌وآمد ‌‌است.
رسیدنِ به مقصد به بینش آلفا، منابع تِتا، و خواب عمیق دِلتا نیاز دارد.
آچار‌صدا‌درمانی امکان عوض کردن حالت‌های مختلف آگاهی را فراهم می‌کند. هر حالت آگاهی برای خود طیف فرکانسیِ خاصی دارد که آن را می‌توان با استفاده از نوارمغزی اندازه‌گیری کرد.
اهمیت تغییر حالت‌های آگاهی در این است که بتوانیم در هر وضعیتی از پس فعالیت‌ها و وظایف روزمره‌ برآییم
بدین منظور از بیورزونانس‌باکس آچارصدا برای رسیدن به امواج مغزی دلخواه استفاده می‌کنم

کارکرد آچار‌صدا چگونه است؟

کارکرد آچار‌صداها به این شیوه است که به‌آهستگی یک ارتعاش یا ترکیبی از ارتعاشات معیّن را در فضای میدان مغناطیسی شخص یا نزدیک به گوش به‌کار می‌گیریم. نقش مهم دستگاهِ شنوایی، انتقالِ اصوات به دستگاه عصبی است که کارکرد اعضای اصلی بدن را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

بازتاب ارتعاش آچارصدا

 دستگاه ‌عصبی ما با صدای آچار‌صدا مرتعش می‌شود. هنگامی‌که بدن در معرض ارتعاش قرار می‌گیرد، بسته به‌نوع منبع، در آن فرکانسِ رزونانس مثبت یا منفی ایجاد می‌شود که می‌تواند ساختار ظریف سلول‌های بدن را تحت ‌تأثیر قرار ‌دهد. سلول‌های بدن به فرکانس‌های مشخصی واکنش نشان می‌دهند. هنگامی که سلول‌ها سالم هستند یا، به‌عبارتی، در «کوکِ مطلوب» هستند همانند آچار‌صدا ارتعاش را بازتاب می‌دهند.

آچارصدا و پوست

 آچار‌صدادرمانی با اثرگذاریِ کاملاً ملایم باعث می‌شود به ‌هیچ بخشی از پوست و بدن آسیبی نرسد.
 ارتعاشات آچار‌صداها جذب بدن می‌شوند و انسدادهای شدید را می‌گشایند.

تعیین وقت قبلی

مدت زمان: ۵۰ دقیقه
قیمت: ۷۰ یورو
برای هماهنگی لطفا فرم زیر را تکمیل کنید

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

*
کارکرد موسیقی درمانی همراه با معاینات و درمان های پزشکی است وآنها را جایگزین نمی کند

عملکرد صداها و ارتعاشات

صداها و ارتعاشات در هر سلول باعث هم‌آمیزی ذهن، تَن و روان می‌شوند

صداها و ارتعاشات انگیزه‌های نشاط و بهزیستی را مورد توجه قرار می‌دهند

صداها و ارتعاشات اعتماد اساسی جدیدی در آفرینش و زیبایی‌ها ایجاد می‌کنند

همه‌چیز در حال ارتعاش است

ارتعاش و فرکانس را می‌توان اساس هر حرکت یا چرخشی دانست. امروزه ارتعاشات و فرکانس‌های زیادی از قبیل صداهای بسیار بلند و اشعۀ ماوراء‌بنفش در اطراف ما وجود دارند که به دستگاه‌ عصبی ما آسیب می‌رسانند و آن‌ را دچار اختلال می‌کنند. صداها از هر منبعی که باشند ممکن است برای سلامت ما مفید یا مضر باشند.

هدف

هدف این است که همیشه قبل از رسیدن به نگرش منفی، امکانات خوددرمانی و حفظ سلامت شخصی خود را با موسیقی فعال کنیم. پیام‌های اختلالات خود را به‌عنوان یک سنجش وضعیت روحی و جسمی، واقعی و مهم ببینیم. آیا می‌خواهیم فشارها را کاهش داده و توان جدیدی را وارد زندگی خود کنیم؟
اگر به استراحت احتیاج داریم، به خودمان یک‌ساعت استراحت دهیم، احساس خوبی داشته باشیم و در همزمانی لمس و شنیدن سازهای ملایم مؤثر، اصوات شفابخش و ارتعاشات مفید؛ خود را به مشارکت بگذاریم

از مباحث نوین موسیقی‌درمانی، پرداختن به موضوع ارتعاش است